Artykuły bez kategorii

SCHUDNĄĆ ALE JAK?

obesity 993126 640Chcesz schudnąć skutecznie i na długo? Jeśli tak -  nie wystarczy głodzić się przez miesiąc. Taka "dieta" powoduje frustracje i efekt jo-jo. Jak odchudzić się bez głodówki i nerwów?
Spożywanie mniejszych porcji, rezygnacja z kolacji to dosyć powszechne sposoby na zgubienie zbędnych kilogramów.
Mniejsze porcje i jedzenie posiłków w dużych odstępach czasu powoduje w nas uczucie głodu,czyli w konsekwencji powrót do starych przyzwyczajeń żywieniowych. A od tego już krótka droga do tak bardzo niechcianego przez nas efektu jo-jo.
Właściwy klucz do stracenia zbędnych kilogramów jest dużo prostszy niż się wydaje!
Po pierwsze: jedz regularnie, mniej więcej co 3-4 godziny, najlepiej do 5-6 razy dziennie.
Po drugie: zmniejsz porcje, ale nie drastycznie! wystarczy garść zmieszczona w dłoni ( 250g lub 250ml)  aby wypełnić żołądek.
Po trzecie: pij odpowiednią ilość płynów (około 30 ml na 1 kg masy ciała).
To wszystko ma bardzo duży wpływ na odchudzanie.

Korekcja warg sromowych większych

Korekcja warg sromowych większych

Wargi sromowe większe stanowią zewnętrzną część narządów płciowych kobiety, otaczając wargii sromowe mniejsze i przedsionek pochwy. U młodych kobiet są pełne i jędrne. Z wiekiem, ciążami, wahaniami wagi tracą swoją
objętość i jędrność - stają się płaskie, wręcz zapadnięte z powodu ubytku tkanki tłuszczowej, a skóra staje się pomarszczona. Wargi sromowe mniejsze często w takiej sytuacji wydają się za duże i zbyt
grube.

Jeśli ten wygląd powoduje Twój dyskomfort psychiczny - zabieg wypełniania i ujędrniania warg sromowych większych tkanką tłuszczową jest dla Ciebie.

Operacja  ( w sedacji dożylnej ) polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha ( niewidoczne cięcie w pępku), specjalnym przygotowywaniu i przeszczepieniu komórek tłuszczowych w wargi sromowe większe. Część komórek tłuszczowych ulegnie resorpcji, więc dobrze jest wspomóc przeszczep tłuszczu dodaniem osocza bogatopłytkowego ( PRP ), co spowoduje dodatkowo poprawę elastyczności i tekstury skóry.

Jeśli jest duża wiotkość skóry - zwisanie nadmiaru skóry - stosuje się wycięcie fragmentu w kształcie elipsy z lub bez przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Po operacji pozostajesz w Klinice do czasu, gdy minie sedacja. Wizyta kontrolna jest następnego dnia.

Po operacji wargi będą obrzęknięte i bolesne przez 2-3 dni. Powrót do pracy - po około 7 dniach, a powrót do współżycia - po 2 tygodniach.

Komórki tłuszczowe które nie ulegną resorpcji pozostają w miejscu podania do końca życia.

Koszt operacji, ewentualnego pobytu, wizyt kontrolnych - od 4000zł

Blizny pourazowe, pooperacyjne

monument 412941 640Większość ran powstałych na skutek urazu ma nierówne brzegi, jest zanieczyszczona oraz jest zszywana na Oddziałach ratunkowych szybko, bez odpowiednich szwów i narzędzia chirurgicznych. Stąd blizny pourazowe mogą być widoczne,szerokie, wypukłe lub czasem wklęsłe, mocno związane z tkankami głębiej leżącymi.
Taki sam wygląd mogą mieć też blizny pooperacyjne - np. po cesarskim cięciu, resekcji nowotworów, po operacjach ortopedycznych.

Zasadą w leczeniu blizn jest masaż opuszkowy, natłuszczanie, ewentualnie plastry silikonowe.
Pamiętajmy, że dojrzewanie i przebudowa blizny trwa do roku, a nawet dłużej - 1,5 roku!!! Dlatego każda korekcja chirurgiczna ( oprócz wczesnej laseroterapii) może być przeprowadzona po minimum 6 miesiącach od pierwotnego zabiegu.

Celem korekcji chirurgicznej blizny jest : uwolnienie napięcia, które blizna wywołuje na skórze; oddzielenie jej od tkanek głębiej leżących, a przez to zwiększenie jej ruchomości; zmniejszenie jej widoczności poprzez zastosowaną technikę ( wycięcie i atraumatyczne zszycie, W-plastyka, Z-plastyka) oraz specjalne szwy; w przypadku blizn wklęsłych - przez przeszczepienie tłuszczu z PRP - uzyskanie blizny na poziomie otaczającej skóry.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, lub na życzenie - w sedacji dożylnej. Po operacji pacjent zostaje na oddziale ok. 2 godzin - do czasu minięcia sedacji.
Następnego dnia wymagana jest kontrola, a po 6-14 dni od zabiegu następuje usunięcie szwów ( w zależności od okolicy operowanej).

Powrót do pracy: w zależności od rozległości blizny – natychmiastowy lub po 1 dobie.

Koszt operacji, wizyt kontrolnych- zależy od wielkości blizny, sposobu korekcji, umiejscowienia na ciele -  od 800zł.

Korekcja warg sromowych mniejszych, labioplastyka

wm341585ttNormalny wygląd sromu to wargi sromowe mniejsze położone wokół wejścia do pochwy i zasłonięte przez wargi sromowe większe.

Część kobiet rodzi się z przerośniętymi, dużymi wargami sromowymi mniejszymi, które wychodzą poza obrys warg sromowych mniejszych. Są też sytuacje nabyte powodujące wystawanie warg sromowych mniejszych - m.in. uraz i poród.

W większości przypadków taka sytuacja nie stanowi żadnego problemu, gdy przerost jest niewielki.

Jednak taka budowa anatomiczna może spowodować też wiele problemów, a mianowicie:
częste zakażenia dyskomfort podczas stosunku ( zawijanie się warg sromowych mniejszych do przedsionka pochwy)
ból i obrzęk podczas uprawiania sportów - jazda konna, pływanie blokada psychiczna przed współżyciem

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i/lub sedacji dożylnej.
Istnieją trzy sposoby na plastykę warg sromowych mniejszych - od najprostszej resekcji ( laserem lub nożem chirurgicznym ) po najbardziej skomplikowaną plastykę całej okolicy sromu. Czas operacji zależy od wybranej metody - od 40 minut do 2 godzin.

Na konsultacji konsultacji dokładnie tłumaczę anatomię sromu,zabieg, ustalamy jaka opcja operacyjna jest dla pacjentki najlepsza.

Po operacji należy 7 -14 dni ( w zależności od rozległości operacji) leżeć w łóżku wentylując ranę i dbać o higienę.

Powrót do pracy następuje po tym okresie. Powrót do sportów i współżycia - po około 3 tygodniach.


Wymagane badania - OB, morfologia,Na, K,  INR,APTT, posiew z pochwy,cytologia.

Koszt operacji, ewentualnego pobytu, wizyt kontrolnych - od 4000zł

Nieoperacyjne metody powiększania piersi 

nieoperacyjne metody

NIEOPERACYJNE METODY POWIĘKSZANIA PIERSI

Powiększenie piersi – znaczące i stałe – nie może być na obecnym etapie wiedzy uzyskane metodami niechirurgicznymi, takimi jak – kremy, tabletki hormonalne, ćwiczenia fizyczne.

Najbezpieczniejsza metoda powiekszenia piersi sa implanty.

Warto sprawdzic czy są dopuszczone przez FDA  ( Mentor, Allergan)- czyli w USA - a nie szukac cenowych okazji - tak jak miało to miejsce w przypadku protez PIP z silikonem przemyslowym, zanieczyszczonym.

Wstrzykiwanie różnych substancji wypełniających takich – silikon płynny, poliakrylamid ( Aquafilling), polimetylmetakryl ( Aquamid) – bezpośrednio do /pod gruczołu jest niebezpiecznym i zakazanym sposobem powiekszania piersi.

Pomimo zakazu w wielu krajach kobiety sa czarowane cudownymi bezinwazyjnymi metodami powiekszania piersi z nieznanymi wynikami długoterminowymi.

Niebezpieczeństwem dla tego typu zabiegów jest to, ze coraz więcej nieprzygotowanych lekarzy ( obecnie zabeigi medycyny estetycznej wykonuja wszyscy po ukończeniu medycyny lub stomatologii) bedzie je chciało wykonywać.


Pamiętać należy, ze podanie injekcji z nieprzebadanej substancji, może spowodować nieodwracalne zniszczenie piersi ( średnio 6 lat po podaniu) wymagajacych złożonego procesu oczyszczania chirurgicznego rany, a nawet mastektomii i rekonstrukcji piersi
Pomimo usunięcia podany żel nadal jest widoczny w badaniach radiologicznych jako zwapnienia, które mogą byc mylone z procesem nowotworowym.

Syntetyczne wypełniacze tkanek do injekcji z trwalym efektem ( powyzej 5 lat) sa nietoksyczne i nie powoduja reakcji immunologicznych, ale roznia sie charakterystyka  chemiczna i biologiczna. Mimo to wszystkie sa traktowane przez organizm jak cialo obce, wywolujac reakcja obronna majaca na celu usunac zel. Taka reakcja moze rozwinac sie wiele lat po zastrzyku - w miejscu wstrzykniecia lub daleko od niego.

Przykladem jest najlepiej przebadana substancja - żel silikonowy - zastosowana po raz pierwszy w 1960 ,a do 1990 roku wykonano 100.000 injekcji zelu w tkanki miekkie, w tym piersi.
Gęsty żel zostawal pożerany przez makrofagi i komórki olbrzymie i z nimi migrowal do węzłów chłonnych i śledziony - powstawaly guzy silikonowe ( silikonomas) i zapalenie wezlow chlonnych.

Stosowany Macrolane – kwas hialuronowy  - został wycofany w 2008 roku, a w Stanach Zjednoczonych nigdy nie został dopuszczony do powiększania piersi.

Obecnie bada się możliwość wykorzystania własnych komórek  macierzystych otrzymanych z komórek tłuszczowych.

Najbezpieczniejsza metoda powiekszenia piersi sa implanty - warto sprawdzic ich dopuszczenie przez FDA  ( Mentor, Allergan)- czyli w USA - a nie szukac okazji - tak jak w przypadku protez PIP z silikonem przemyslowym, zanieczyszczonym


Pamietajmy ze piersi to gruczoł w ktorym moze rozwinac sie nowotwor! Jedna na 9 kobiet bedzie miala w piersi łagodna lub złośliwy nowotwor. Takze do kazdej ingerencji chirurgicznej wykonanej na piersiach - czy to zastrzyk z soli fizjologicznej czy wstrzykiwanie nieprzebadanej substancji - musimy podchodzic ostroznie. Musimy miec pewnosc , ze jest to bezpieczne i nie wywola nowotworzenia, po drugie - ze nie opóźni diagnozy raka, po trzecie - ze nie bedzie zakłócać obrazu USG lub mammografii.
Nie warto być królikiem doświadczalnym!

0010904049X-565x849

Zmniejszenie piersi

breast 466132 640Operacja zmniejszenia piersi jest dla Ciebie jeśli duże piersi utrudniają Ci codzienne życie :
-  masz trudności w czasie spania,
-  nie czujesz się komfortowo patrząc na siebie w lustrze bez stanika,
-  masz przewlekły ból pleców, szyi, ramio,
-  masz zaznaczone ramiączka od biustonasza,
-  masz problemy z doborem biustonosza i ubrań,
-  masz problemy z uprawianiem sportu,
-  masz odparzenia skóry, zaczerwienienia, wysypkę pod piersiami,
-  po porodzie twoje duże, jędrne piersi utraciły piękny kształt i pełność
Po operacji pozbędziesz się dolegliwości fizycznych, będziesz mogła uprawiać sport, odzyskasz pewność siebie dzięki odzyskaniu balansu między Twoją figurą a rozmiarem piersi.

Operacja wykonywana  jest w każdym wieku - najmłodsze pacjentki są niepełnoletnie ( gigantomastia ze wskazań psychologiczno- zdrowotnych), najstarsze to Panie po 60 roku życia. Jednakże najlepszy okres do wykonania operacji to czas, gdy urodziłaś już wszystkie dzieci i nie planujesz ich więcej. Powód jest prosty - każda pierś w czasie ciąży i po niej ulega zmianom - staje się większa w czasie ciąży i w okresie karmienia,a po około 3-6 miesiącach od zakończenia karmienia - staje się mniejsza.
Jeśli zdecydujesz się na operację przed ciążami - musisz liczyć się z tym, iż ciąża i karmienie zmienią wcześniej wymodelowaną pierś. Poza tym karmienie będzie niemożliwe lub utrudnione.

Zabieg operacyjny należy do jednych z trudniejszych  ( pozostałe to mastopeksja i korekcja piersi tubularnej) w chirurgii plastycznej piersi.Polega na wymodelowaniu piersi poprzez wycięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, gruczołowej oraz skóry. Po operacji piersi będą podniesione i zmniejszone. Zmniejszeniu ulegnie też otoczka, która zmieni położenie na piersi.Pamiętać należy, iż operacja nie usunie wszystkich rozstępów skórnych ani nie poprawi jakości skóry.

Są różne sposoby operacyjne - dobierane indywidualnie do pacjenta - z wytworzeniem blizny dookoła otoczki i pionowo do fałdu podpiersiowego lub dookoła otoczki, pionowo do fałdu podpiersiowego i wzdłuż fałdu podpiersiowego ( odwrócona litera T).
Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 3 godzin. Po operacji zakłada się do rany dreny utrzymywane do 48 godzin. Po operacji pojawi się niewielki ból, zasinienia piersi, obrzęk. Wszystkie te objawy mijają po 3-4 dniach. Pobyt w szpitalu wynosi 2 doby. A powrót do pracy następuje po 10 - 14 dni ( zależy od rodzaju pracy).
WAŻNE!!!!!
W wyniku przybrania/ utraty na wadze, zajścia w ciążę, karmienia piersią oraz starzenia się organizmu, wygląd operowanych piersi zmieni się.Piersi zbudowane są z tkanki gruczołowej i skóry, a nie z mięśni. W związku z tym wraz ze starzeniem się organizmu, wahaniom wagi, etc podlegają prawom ciążenia. Duże piersi nawet  po operacji podniesienia mają prawo opaść z czasem, w związku z działaniem siły grawitacji.

Koszt operacji, stanika, wizyt pooperacyjnych ( niezależnie od ilości ) - od 10.000zł

Program o modelowaniu ciała po utracie wagi.

Zrzut ekranu 2015 10 29 o 07.16.17

CENY OPERACJI PLASTYCZNYCH OD 01.09.2021

 

KONSULTACJA LEKARSKA

200-250 PLN ( do 30 min) 300 PLN ( ponad 30 min, DOBÓR IMPLANTÓW PIERSI,OPERACJE DWÓCH OBSZARÓW,OPERACJE PIERSI,OPERACJE BRZUSZNE)

KONSULTACJA LEKARSKA POOPERACYJNA ( PO 2-5 WIZYTACH BEZPŁATNYCH) DO ROKU OD OPERACJI

150-200 PLN

OPERACJE W OBRĘBIE TWARZY

CENA UZALEŻNIONA OD SPOSOBU ZNIECZULENIA( miejscowe,sedacja dożylna,ogólne)  POBYTU NA ODDZIALE, ROZLEGŁOŚCI OPERACJI

KOREKCJA ODSTAJĄCYCH MAŁŻOWIN USZNYCH

5000 - 6500 PLN

KOREKCJA ODSTAJĄCEJ MAŁŻOWINY USZNEJ

3800 - 4000 PLN

REDUKCJA WYMIARÓW USZU

5500 - 6500 PLN

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH STANDARDOWA

5000 - 5500 PLN

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH CAŁKOWITA

6000 - 6500 PLN

WTÓRNA PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH

6500 - 7500 PLN

PLASTYKA POWIEK DOLNYCH

6000 - 7000 PLN

LIPOSUKCJA PODBRÓDKA

6000 - 7000 PLN

WYCIĘCIE ŻÓŁTAKÓW POWIEK

OD 700 PLN

WYCIĘCIE ZMIAN SKÓRNYCH TWARZY 

OD 800 PLN

KOREKCJA BLIZN TWARZY 

OD 1000 PLN

 PODNIESIENIE BRWI

75000 PLN 

MODELOWANIE TWARZY WŁASNĄ TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ

6000 - 10000 PLN

POWIĘKSZENIE UST WŁASNĄ TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ LUB KORIUM

6000 - 8000 PLN

OPERACJE W OBRĘBIE PIERSI

CENA UZALEŻNIONA OD PRODUCENTA IMPLANTÓW,RODZAJU IMPLANTÓW, POBYTU NA ODDZIALE, ROZLEGŁOŚCI OPERACJI, RODZAJU OPERACJI

POWIĘKSZENIE PIERSI - IMPLANTY OKRĄGŁE

16.000 - 19.500 PLN 

POWIĘKSZENIE PIERSI - IMPLANTY ANATOMICZNE

18.500 - 20.000 PLN

ZMNIEJSZENIE PIERSI

od 16.000 PLN ( w zależności od wielkości piersi, sposobu operacji, potrzeby liposukcji)

PODNIESIENIE PIERSI

od 16.000 PLN

PODNIESIENIE PIERSI NA PROTEZACH

od 23.500 PLN ( w zależności od ceny implantów, sposobu operacji)

KOREKCJA WCIĄGNIĘTYCH BRODAWEK

5500 - 6500 PLN

GINEKOMASTIA

od 10.000 PLN

MODELOWANIE SYLWETKI

CENA UZALEŻNIONA OD SPOSOBU OPERACJI, ZNIECZULENIA,ROZLEGŁOŚCI OPERACJI, ODZIEŻ POOPERACYJNEJ

PLASTYKA BRZUCHA PEŁNA ( przemieszczenie pępka, wzmocnienie kresy białej )

od 18.000 PLN (cena zależy od sposobu - metoda klasyczna, HTL, wymodelowanie talii,itd)

MAŁA PLASTYKA BRZUCHA

od 12.000 PLN

PLASTYKA BRZUCHA Z LIPOSUKCJĄ BRZUCHA     PLASTYKA BRZUCHA Z LIPOSUKCJĄ BRZUCHA,BOKÓW

             od 20.000 PLN                                               od 24.000 PLN

 

LIPOSUKCJA BRZUCHA

od 12.000 PLN

LIPOSUKCJA BIODER

od 8.000 PLN

LIPOSUKCJA POŚLADKÓW

od 8.000 PLN

LIPOSUKCJA UD

od 7.000 PLN

LIPOSUKCJA KOLAN

od 6.000 PLN

KOREKCJA MIEJSC INTYMNYCH

CENA UZALEŻNIONA OD SPOSOBU ZNIECZULENIA ( MIEJSCOWE,DOŻYLNE) TECHNIKI OPERACYJNEJ, POBYTU NA ODDZIALE, ROZLEGŁOŚCI OPERACJI

LABIOMINOROPLASTYKA/LABIOMINOROHOODOPLASTYKA

od 6500 PLN

LABIOMAJOROPLASTYKA 

od 6500 PLN

WYPEŁNIENIE I UJĘDRNIENIE WARG SROMOWYCH WIĘKSZYCH

od 8000 PLN

LIPOSUKCJA WZGÓRKA ŁONOWEGO

od 7000 PLN

MEDYCYNA   REGENERACYJNA - EKO CHIRURGIA

OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM 14X SKONCENTROWANYM (CERTYFIKAT)

od 2500 PLN

KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI POZYSKIWANYMI Z TKANKI TŁUSZCZOWEJ

od 6000 PLN

PLASTYKA MIEJSCOWA

CENA UZALEŻNIONA OD SPOSOBU OPERACJI, ROZLEGŁOŚCI OPERACJI

KOREKCJA BLIZN

od 1000 PLN

WYCIĘCIE ZMIANY SKÓRNEJ Z BADANIEM HISTOPATOLOGICZNYM

od 620 PLN

WYCIĘCIE TŁUSZCZAKA - MAŁEGO ( CIĘCIE DO 2 MM)

od 920 PLN

WYCIĘCIE TŁUSZCZAKA - DUŻEGO Z MAŁĄ BLIZNĄ

od 1520 PLN

CENA OPERACJI ZAWIERA POBYT W KLINICE, 2- 4 WIZYTY POOPERACYJNE, UBRANIA UCISKOWE/STANIK POOPERACYJNY, 2-5 WIZYT POOPERACYJNYCH ( ZALEŻY OD RODZAJU OPERACJI)

 

 

Klinika zastrzega sobie prawo do zmiany cen.

Ostateczny koszt usługi zostanie określony podczas konsultacji.

 

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KCWypełnienie warg sromowych

labioWargi sromowe większe stanowią zewnętrzną część narządów płciowych kobiety, otaczając wargi sromowe mniejsze i przedsionek pochwy. U młodych kobiet są pełne i jędrne. Z wiekiem, ciążami, wahaniami wagi tracą swoją objętość i jędrność- stają się płaskie, wręcz zapadnięte.
Jeśli ten wygląd powoduje Twój dyskomfort psychiczny - zabieg wypełniania i ujędrniania warg sromowych większych tkanką tłuszczową jest dla Ciebie.
Operacja ( w sedacji dożylnej ) polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha ( niewidoczne cięcie w pępku), specjalnym przygotowywaniu i przeszczepieniu komórek tłuszczowych w wargi sromowe większe. Część komórek tłuszczowych ulegnie resorpcji, więc dobrze jest wspomóc przeszczep tłuszczu dodaniem osocza bogatopłytkowego ( PRP ), co spowoduje dodatkowo poprawę elastyczności i tekstury skóry. Jeśli jest duża wiotkość skóry - zwisanie nadmiaru skóry - stosuje się wycięcie fragmentu w kształcie elipsy z lub bez przeszczepu tkanki tłuszczowej.
Po operacji pozostajesz w Klinice do czasu, gdy minie sedacja. Wizyta kontrolna jest następnego dnia. Po operacji wargi będą obrzęknięte i bolesne przez 2-3 dni. Powrót do pracy - po około 7 dniach, a powrót do współżycia - po 2 tygodniach.
Komórki tłuszczowe które nie ulegną resorpcji pozostają w miejscu podania do końca życia.

Koszt operacji, ewentualnego pobytu, wizyt kontrolnych - od 4000zł

Liposukcja wzgórka łonowego

labioCoraz więcej kobiet zwraca uwagę na wygląd swoich okolic intymnych, w tym wzgórka łonowego.

Bardzo często po dużym przybraniu na wadze ( np. w ciąży) wzgórek łonowy pomimo utraty kilogramów zostaje wypukły, z dużą podściółką tłuszczową. Widać to zwłaszcza, gdy kobieta założy modne obecnie obcisłe rzeczy. Inną częstą przyczyną wystawania wzgórka łonowego jest stan po plastyce brzucha - gdy brzuch jest płaski, a poniżej linii cięcia zaznacza się uwypuklenie, zaburzając piękny efekt płaskiego tułowia.

Jeśli zauważyłaś u siebie taki wygląd okolicy łonowej i przeszkadza Ci ten stan - dobrym rozwiązaniem jest liposukcja wzgórka .

Jedynym warunkiem potrzebnym do udanej operacji liposukcji jest dobrze napięta, elastyczna, bez rozstępów skóra.

Jeśli skóra straciła swoje właściwości do obkurczania, jest luźna i wisząca ( o tym zdecyduje lekarz podczas konsultacji) - pozostaje leczenie chirurgiczne poprzez wycięcie nadmiaru tkanek wzgórka łonowego.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i/lub sedacji dożylnej. Po nastrzyknięciu wzgórka łonowego specjalnie przygotowanym roztworem Kleina - przez małe nacięcia wprowadza się kaniule i odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej. Uzyskaną w ten sposób tkankę można wykorzystać do zabiegu wypełnienia warg sromowych większych.

Po operacji będziesz odczuwała niewielkie dolegliwości bólowe przez 2-3 dni, okolica operowana będzie obrzeknięta i posiniaczona.

Efekty operacji będzie widać po kilku miesiącach - zależeć to będzie od szybkości obkurczania się skóry.

Powrót do normalnej aktywności następuje po około tygodniu.

Koszt operacji, wizyt pooperacyjnych - od 4500zł

Wargi sromowe zmiejszanie

labioNormalny wygląd sromu to wargi sromowe mniejsze położone wokół wejścia do pochwy i zasłonięte przez wargi sromowe większe.Część kobiet rodzi sięz przerośniętymi, dużymi wargami sromowymi mniejszymi, które wychodzą poza obrys warg sromowych mniejszych. Są też sytuacje nabyte powodujące wystawanie warg sromowych mniejszych - m.in. uraz i poród.
W większości przypadków taka sytuacja nie stanowi żadnego problemu, gdy przerost jest niewielki.
Jednak taka budowa anatomiczna może spowodować też wiele problemów, a mianowicie - częste zakażenia, dyskomfort podczas stosunku ( zawijanie sięwarg sromowych mniejszych do przedsionka pochwy),ból i obrzęk podczas uprawiania sportów - jazda konna, pływanie oraz blokada psychiczna przed współżyciem.

Jeśli przerost warg sromowych większych przeszkadza Tobie w codziennym życiu - labioplastyka jest operacją dla Ciebie.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i/lub sedacji dożylnej.
Istnieją trzy sposoby na plastykę warg sromowych mniejszych - od najprostszej resekcji ( laserem lub nożem chirurgicznym ) po najbardziej skomplikowaną plastykę całej okolicy sromu. Czas operacji zależy od wybranej metody - od 40 minut do 2 godzin.
Po operacji należy 7 -14 dni ( w zależności od rozległości operacji) leżeć w łóżku wentylując ranę i dbać o higienę.
Powrót do pracy następuje po tym okresie. Powrót do sportów i współżycia - po około 3 tygodniach.
Wymagane badania - OB, morfologia,Na, K, INR,APTT, posiew z pochwy,cytologia.

wargprzedwargpo

Koszt operacji, ewentualnego pobytu, wizyt kontrolnych - od 4000zł

Ginekomastia (korekcja piersi u mężczyzn)

0008734439H 565x849 1Ginekomastia to nadmiernie rozwinięte piersi u mężczyzn.

Jeśli z powodu dużych piersi czujesz dyskomfort, wstydzisz się rozbierać w szatni,opalać lub masz problemy z nawiązaniem bliskich relacji - operacja redukcji ginekomastii jest dla Ciebie.

Fizjologiczna lub idiopatyczna pojawia się bez żadnych podstaw patologicznych u noworodków ( w około 60% z powodu przechodzenia estrogenów przez łożysko), podczas dojrzewania( 64% u chłopców 14-14,5 letnich i trwa 1-2 lata) i w starszym wieku ( powyżej 60% 70-latków). Patologiczna jest spowodowana najczęściej marskością wątroby, rakiem jądra oraz stosowaniem hormonów anabolicznych, amfetaminy, marihuany.
Ginekomastia może zaniknąć w okresie dojrzewania (do 2 lat) oraz po odstawieniu leków. Natomiast jeśli trwa długo – nie zmniejszy się samoistnie.
Pseudoginekomastia to tendencja do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w piersiach. Najczęściej ilość tkanki gruczołowej jest prawidłowa. Jest ona jednym z efektów otyłości zwłaszcza u chłopców młodych mężczyzn - piersi mogą powiększyć się nawet do miseczki C. Inną jej przyczyną jest przyczyną jest przyjmowanie anabolików i odżywek na przyrost masy mięśniowej przez kulturystów. W momencie zaprzestania ćwiczeń - gdy mężczyzna nie ograniczy ilości spożywanych kalorii - zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej w całym ciele, w tym w piersiach.

Metody leczenia operacyjnego są dwie - otwarta - z cięcia w dolnej połowie otoczki usuwa się gruczoł oraz zamknięta - z małych cięć daleko od piersi odsysa się tłuszcz i gruczoł. Pacjent pozostaje w szpitalu przez dobę. Po około tygodniu następuje usunięcie szwów chirurgicznych. Obowiązuje noszenie kamizelki uciskowej przez okres do 3 miesięcy.

Koszt operacji, kamizelki uciskowej, wizyt pooperacyjnych- od 6000zł.

Odchudzanie dzieci i liposukcja w TVP

Zrzut ekranu 2015 10 21 o 10.31.08

Zrzut ekranu 2015 10 21 o 10.19.48

Plastyka brzucha

Zrzut ekranu 2015 11 13 o 00.29.14Pełna plastyka brzucha ( abdominoplastyka) metodą klasyczną lub HLT
Miniabdominoplastyka
Plastyka brzucha z/ bez liposukcji

Wraz ze starzeniem się ciała oraz po utracie wagi skóra staje się luźna i wiotczeje. Nie odkryto dotychczas kremu, który uczyni wiotką skórę napiętą i młodą – i to zarówno na twarzy jak i na ramionach, brzuchu, udach.
Jedyna możliwość pozbycia się luźnej skóry jest jej chirurgiczne wycięcie.Często operację łączy się z liposukcją tzw. boczków.
Są różne techniki operacyjne - od najprostszego wycięcia nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, po bardziej pracochłonną i fizjologiczną metodę HTL ( high lateral tension ) pozwalającą dodatkowo na wymodelowanie wcięcia w talii. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym.
Polega na odpreparowaniu fałdu skórno - tłuszczowego do wysokości łuków żebrowych, naciągnięciu go ku dołowi, a następnie wycięciu jego nadmiaru wraz z ewentualnymi rozstępami. Pępek zostaje przemieszczony w nowe miejsce lub pozostawiony w starym miejscu ( tzw. mini abdominoplastyka). Osłabione mięśnie przedniej ściany brzucha wzmacnia się przez zszycie ich w linii środkowej ciała, co daje wąską talię i silną przednią ścianę brzucha. Po operacji pozostaje linijna blizna tuż nad włosami łonowymi oraz - jeśli nastąpiło przemieszczeni pępka - okrągła blizna dookoła pępka. Brzuch jest napięty oraz spłaszczony.
Pobyt w Klinice traw 2 dni. Powrót do pracy następuje po około 7 - 10 dniach.
Po operacji możliwe są powikłania, takie jak: krwiak, seroma, martwica skóry, zakażenie, opóźnione gojenie rany, asymetria.
Ostateczny wynik operacji zależy od pacjentka. Chcąc pozbyć się jedynie tłuszczu z brzucha - sam zabieg operacyjny w zupełności wystarczy. W celu osiągnięcia pięknego i wyrzeźbionego ciała wymagana jest pomimo tego codzienna porcja ćwiczeń i przestrzeganie diety.

Koszt operacji, odzieży pooperacyjnej, wszystkich wizyt kontrolnych - od 10.000zł

O operacjach plastycznych po chirurgicznym zmniejszeniu żołądka w TVP

Zrzut ekranu 2015 10 21 o 23.19.06

Korekcja wciągniętych brodawek

woman 466130 640Wiele kobiet i mężczyzn rodzi się z wklęsłymi lub płaskimi brodawki. Wada jest spowodowana skróceniem przewodów mlecznych, powodujących wciągnięcie brodawki. Ten rodzaj wady wrodzonej może powodować kłopoty natury psychologicznej ( nieśmiałość, wstyd) oraz u kobiet - problemy w karmieniu piersią.
Jeśli masz problemy z akceptacją wyglądu brodawek, a już karmiłaś piersią - operacja jest dla Ciebie.

Jeśli zamierzasz karmić piersią, a masz pierwszy i drugi stopień wklęsłych brodawek - wstrzymaj się z operacją do końca karmienia piersią. Są metody - o których powie położna , które pozwolą dziecku „wyciągnąć" brodawkę i ssać z piersi.
Jeśli masz trzeci stopień deformacji - czyli skrócone i zwłókniałe przewody mleczne - możesz podjąć decyzję o operacji, niezależnie od decyzji o ciąży i karmieniu piersią.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym ( a na życzenie pacjenta -w sedacji dożylnej).Polega na uwolnieniu przewodów wyprowadzających - ich wydłużeniu lub przecięciu - i dzięki temu odtworzeniu wypukłości brodawki. Metoda którą wykonujemy w Klinice jest pewna i pozostawia nacięcie do 1 cm u podstawy brodawki. Blizna jest praktycznie niewidoczna.
Operacja trwa do 60 minut. Pacjentka nie wymaga hospitalizacji.

Po zabiegu należy nosić miękki opatrunek na otoczce i miękki, sportowy stanik przez 14 dni.
Powrót do pracy następuje po 2 dniach.

Koszt operacji, wizyt kontrolnych - od 4500zł.

Rozmowa o wklęsłych brodawkach w TVP.

Zrzut ekranu 2015 10 21 o 22.52.43

Podniesienie piersi bez lub z implantami

woman-466130 640Operacja podniesienia piersi jest dla Ciebie, jeśli:
- twoje piersi stały się wydłużone, płaskie w wyniku karmienia, utraty wagi, starzenia skóry,
- otoczka i brodawka są poniżej fałdu podpiersiowego,
- skóra piersi jest rozciągnięta, z rozstępami skórnymi,
- piersi mają szeroką podstawę,
- otoczka ma większą średnicę niż 4 cm,
- kompleks otoczka - brodawka jest na dole piersi ( brodawka patrzy w dół)

Piersi kobiece przez całe życie bardzo często ulegają zmianom, tracąc swój młodzieńczy kształt i jędrność. Pierś ( tkanka gruczołowa i tłuszczowa) zachowuje swój kształt dzieki kopercie skórnej i więzadłom Coopera ( pasma tkanki łącznej biegnące z powięzi głębokiej przez gruczoł do skóry). Grubość i jakość koperty skórnej głownie przyczynia się do zachowania kształtu piersi. Na jakość skóry ma wpływ – wiek, zmiany hormonalne czynniki fizyczne ( grawitacja) oraz czynniki „rozszerzające” – wzrost wagi,ciąża. Cieńka, nieelastyczna  skóra nie utrzyma piersi , a więzadła Coopera wydłużą się – powstaje opadanie ( ptoza). Stąd żadne ćwiczenia fizyczne nie spowodują powrotu piersi do ich jędrnego wyglądu.

Jedynym wyjściem jest zabieg operacyjny.

Cel mastopeksji jest podniesienie kompleksu otoczka-brodawka, ukształtowanie piersi – nadanie konturu i objętości, usunięcie nadmiaru skóry i napięcie koperty skórnej.

Do moich pacjentek podchodzę indywidualnie pomagając w decyzji, który lifting najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom. Nie stosuje jednej uniwersalnej metody. Wiem, że każde ciało jest inne.Bez względu na wymagane cięcie, zabieg liftingu piersi przeprowadzany jest tak, aby blizna mogła zostać ukryta pod stanikiem lub strojem kąpielowym.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa około 2-3 godzin. Pod koniec  operacji do rany zakładane są dreny, które są usuwane po 24-48 godzinach. Pacjentka zostaje w szpitalu 1-2 doby. Usunięcie części szwów jest w 5-6 dobie, reszty w 10-14 dobie. Po operacji ważny jest masaż opuszkowy blizn – maść z wit. A+E oraz zastosowanie w niektórych przypadkach opatrunków silikonowych.Po zabiegu pacjentka powinna nosić stanik podtrzymujący piersi.

Niewątpliwa wada to cięcia bezpośrednio na gruczole – pacjentka musi je zaakceptować. Efekt zabiegu jest tylko czasowy - może trwać parę lat ( mimo że blizny pozostają na całe życie) - gdyż już po zejściu ze stołu operacyjnego zaczyna na nas działać grawitacja oraz starzenie. Chirurg pracuje często z cieńką, nieelastyczną skórą słabej jakości oraz zanikowym gruczołem bez wewnętrznego rusztowania i ze słabym unaczynieniem skóry. Nieodłącznie związane z opadaniem piersi spłaszczenie górnego pola nie można skorygować samym zabiegiem – korekcja w większości wymaga implantów. Mastopeksja daje nam podniesienie piersi, ale potrzeba przeniesienia masy piersi wyżej i ścieśnienia koperty skórnej daje wrażenie mniejszej piersi.

Koszt operacji, stanika pooperacyjnego, wizyt kontrolnych ( niezależnie od liczby) - od 10.000 zł

podniesienie piersi przedpodniesienie piersi po

Certyfikaty,dyplomy

Jak każdy pragnący pogłębiać swoją wiedzę lekarz, od ponad 20 lat uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach, wykładach na temat chirurgii urazowej,rekonstrukcyjnej, plastycznej i estetycznej. Odbywały się one w kraju i zagranicą. Wśród nich były staże indywidualne na oddziałach chirurgii plastycznej w Wielkiej Brytanii i Danii ( najbardziej wartościowe, gdyż oprócz wiedzy teoretycznej miałam możliwość operowania pacjentów pod okiem najlepszych mentorów).

Kursy dotyczyły zarówno sprawdzonych metod operacyjnych, jak i nowatorskich metod wykorzystywanych w chirurgii plastycznej - np. zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu ubytków tkankowych, pobieranie i wykorzystanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, zastosowanie PRP ( osocze bogatopłytkowe) w medycynie regeneracyjnej.

Oto niektóre certyfikaty z ukończonych kursów:

Modelowanie twarzy tłuszczem

fairy tales 636649 640Wraz z wiekiem następuje utrata objętości twarzy, pojawienie się  zmarszczek - najpierw mimicznych, potem grawitacyjnych.
Najlepszą metaforą utraty objętości twarzy związaną z wiekiem jest winogrono zmieniające się w wysuszoną i pomarszczoną rodzynkę.
Chcąc znów mieć pełną, młodszą twarz powinniśmy odpowiednio dbać o skórę nawilżając ją, oraz nadać jej objętość za pomocą wypełniaczy sztucznych lub własnej tkanki tłuszczowej.
Tkankę tłuszczową pobiera się najczęściej z brzucha, bioder w znieczuleniu miejscowym specjalnie zaprojektowanymi kaniulami ( Colleman system). Nie należy tego zabiegu mylić z liposukcją, gdyż ilość potrzebna do wymodelowania twarzy jest niewielka. Po uzyskaniu czystych cząsteczek tłuszczu wstrzykuje się je w twarz - najczęściej w fałdy nosowo- wargowe, okolice jarzmowe, wargę górną.
Jaka jest przewaga tkanki tłuszczowej nad wypełniaczami? Po pierwsze jest to nasza tkanka, stąd nie ma możliwości wystąpienia reakcji autoimmunologicznych ( po zastosowaniu wypełniaczy mogą pojawić się ziarniniaki).  W tkance tłuszczowej znajdują sie komórki macierzyste, które zwiększają tonus skóry oraz jej napięcie. Skóra wygląda na bardziej świetlistą i zdrową. Komórki tłuszczowe, które przeżyją po przeszczepie pozostają w miejscu wstrzyknięcia do końca życia pacjenta.
Operacja - przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym( lub w sedacji dożylnej ) -polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z brzucha ( niewidoczne cięcie w pępku), specjalnym  przygotowywaniu pobranego materiału i przeszczepieniu komórek tłuszczowych w miejsce dawcze na twarzy. Część komórek tłuszczowych ulegnie resorpcji, więc dobrze jest wspomóc przeszczep tłuszczu dodaniem osocza bogatopłytkowego ( PRP ), co spowoduje dodatkowo poprawę elastyczności i tekstury skóry.
Po zabiegu możliwe jest również nastrzyknięcie twarzy i szyi PRP, celem odmłodzenia skóry - czytaj PRP.

Koszt operacji, wizyt kontrolnych - od 2500zł

Zrzut ekranu 2015 10 21 o 23.12.11Zrzut ekranu 2015 10 21 o 22.48.12 Reportaże o modelowaniu twarzy i PRP

Nowoczesne podejście do problemu pacjenta - przygotowanie przed operacją i kompleksowa opieka po operacji

NAJWAŻNIEJSZY JEST  SZCZĘŚLIWY,  ZADOWOLONY  PACJENT - TERAZ I PO LATACH.

DLATEGO

- zawsze kładę nacisk na naturalny wygląd pacjenta po operacji, gdyż uważam, że nadmierna korekcja np. zbyt duże implanty piersi, zbyt pełne usta mogą przynieść w przyszłości więcej problemów niż chwila zadowolenia po operacji.

0010012433M 849x565

- przed operacjami modelującymi sylwetkę ( plastyka brzucha, liposukcja) pacjent trafia pod opiekę dietetyczki mgr Anny Pater, która poprzez zmianę sposobu odżywiania pomoże zredukować zbędne kilogramynie zaś drastyczną dietą.

Zrzut ekranu 2015 11 13 o 03.17.13

- po każdym zabiegu operacyjnym powstaje obrzęk, trwałe blizny. Stąd współpraca z doświadczonym zespołem fizjoterapeutów z Pro-Fizjo, którzy przyspieszą powrót do codziennej aktywności przez kinesiotaping,terapie manualną, masaż limfatyczny

0008440536E 849x565

- aby piękna sylwetka po operacjach modelujących ciało utrzymywała się jak najdłużej - wskazany jest wysiłek samego pacjenta pod uważnym okiem pasjonatów zdrowego i sportowego stylu życia z Klubu Sportowego City Zen

0010815531O 849x565

PAMIĘTAJ ! Operacja modelująca ciało to nie koniec drogi do uzyskania zamierzonego celu.

Przed operacjami modelującymi sylwetkę zalecam zmianę nawyków żywieniowych. Pozwala to na utrzymanie efektu operacji przez lata. Dlatego współpracujemy z DIETETYKIEM , który po wnikliwej analizie przyzwyczajeń pacjentów, rodzaju aktywności, czasu pracy, ułoży odpowiednią dietę. Pamiętajmy, że dieta to nie drastyczne ograniczenie pokarmów, ale prawidłowy ich dobór. Dieta, która pozwala Tobie na jedzenie rzeczy które lubisz, staje się przyjemnością, a nie poświęceniem. A to pozwala na zachowanie szczupłej sylwetki do końca życia.

Po pracy chirurga zaczyna się praca samego pacjenta oraz fizjoterapeuty.Na przykład po liposukcji należy wykonywać specjalne masaże limfatyczne. Specjaliści z gabinetu rehabilitacji PROFIZJO , z którymi współpracujęopiekują się pacjentami po operacjach - wykonują masaże limfatyczne, terapię manualną oraz uczą pacjentów jak właściwie samodzielnie wykonywać masaże, (...) jakie ćwiczenia wykonywać po zabiegu.

Obserwując swoich pacjentów po operacjach modelujących sylwetkę, widzę jak bardzo są zadowoleni z efektu i pragną go zachować jak najdłużej. Stąd pomysł współpracy z wyjątkowym Klubem Sportowym CityZen. Wspaniali trenerzy, odpowiedni dobór ćwiczeń, elastyczne godziny zajęć, brak monotonii spowodowały, że wielu (...) pacjentów zmieniło swoje życie . Po latach siedzenia za biurkiem i firmowych kolacjach, stali się propagatorami aktywnego trybu życia.Po treningu rozwijającym, ale i męczącym Twoje ciało- do wyboru zajęcia indoor cycling, pływanie, bieganie, siłownia, lifekinetik, aerobic - potrzebna jest regeneracja i odnowa biologiczna. Ten jakże ważny element w uzyskaniu pięknej, wysportowanej sylwetki osiągniemy dzięki zespołowi terapeutów z Core Clinic -gdzie pasja łączy się z profesjonalizmem.

powrót

Medycyna regeneracyjna - PRP

medic 563423 640PRP czyli terapia osoczem bogatopłytkowym z użyciem separatora System Angel

Starzejąca się skóra ma obniżoną zdolność zatrzymywania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i obniżony poziom kolagenu.Utratę jędrności możemy porównać do przekształcenia się młodego winogrona w wysuszoną rodzynkę.
Stosowanie terapii PRP umożliwia czasowe wstrzymanie tego procesu.Nie jest to lekarstwo na wieczną młodość, ale na przedłużenie młodszego wyglądu Twojej twarzy. Poprawia koloryt skóry, jej elastyczność i teksturę, poprzez pobudzenie wzrostu włókien kolagenu oraz poprawę ukrwienia obszaru iniekcji.
Podstawą medycyny regeneracyjnej z własnych tkanek (krew, tłuszcz, szpik) oraz stosowania PRP jest technologia umożliwiająca skoncentrowanie takiej liczby płytek krwi ( 6-7 razy wartość bazowa), że podanie powstałego koncentratu osocza powoduje namnażanie różnych typów komórek i naprawę tkanek.
Najnowocześniejszy obecnie komputerowy separator komórkowy Angel PRP System umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2.800.000 w 1µl, tzn.14 razy wartość bazowa. Czyli nawet,jeśli mamy bardzo niską liczbę płytek krwi - system Angel pozwoli na uzyskanie wystarczającej ilości koncentratu tak, aby można było go użyć do mezoterapii twarzy, szyi,dłoni,głowy.
Jego skuteczność kliniczna, poparta została w ostatnich latach, bardzo pozytywnymi doświadczeniami w Polsce i na świecie ( PRP pubmed )
Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu.
Koncentrat PRP jest również z powodzeniem stosowany w celu: zwiększenia przeżywalności przeszczepów tłuszczu u pacjentów poddanych rekonstrukcji piersi, leczenia owrzodzeń cukrzycowych stopy, korygowania blizn, stymulacji wzrostu włosów.
Zabieg przeprowadzany jest na sali zabiegowej. Po pobraniu krwi żylnej, następuje jej preparowanie w specjalnym urządzeniu, które oddziela płytki od innych składników krwi. Następnie po nałożeniu maści znieczulającej na twarz i szyję, wykonuje się mikro nakłucia PRP. Cały zabieg trwa około 1 godziny. Twarz jest zaczerwieniona przez 1-2 dni.

PRP komórki macierzyste

Koszt zabiegu PRP systemem Angel  ( 1 zabieg co 12 miesięcy) od 2500zł w zależności od rozległości zabiegu ( twarz, szyja, ręce)

Koszt zabiegu PRP innym systemem niż Angel ( 4 zabiegi w roku ) od 1400zł każdy zabieg

Program telewizyjny wyjaśniający technikę podania oraz zastosowanie PRP

Zrzut ekranu 2015 10 29 o 07.49.29

 

Kompleksowe podejście
do Pacjenta

strategise 865006 640

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

wiecej

Wywiady
w telewizji, artykuły w prasie

Zrzut ekranu 2015 11 13 o 15.22.59

Zobacz co się o nas mówi!

wiecej

Przed operacją (badania,znieczulenie)

box3

Wszystko co chcesz wiedzieć przed operacją

wiecej

Ciekawostki z chirurgii, odżywiania i treningów

Zrzut ekranu 2015 11 13 o 21.23.14

Chirurg plastyczny, dietetyk,trener osobisty

wiecej

!

NOWOŚĆ! EKO- CHIRURGIA

-TERAPIA PRP I KOMÓRKAMI

MACIERZYSTYMI !

 

 

ZAPRASZAMY

Lumedica

ul. Żabikowska 63

62-030 Luboń

 REJESTRACJA

Codziennie od poniedziałku do piątku

8.00 - 20.00

Soboty od 8.00 - 14.00

Zabiegi operacyjne prowadzone są w

NSZOZ Endomedical

Ul.Chwaliszewo 19a

61-105 POZNAŃ

tel:61 855 06 62

KONTAKT

tel: +48 61 813 00 04

 

KONTAKT EMAIL

rejestracja@lumedica.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Learn more

I understand
kralbetz.combetturkeygiris.orgbahis.comhipas.infowiibet.comrestbetcdn.comtop-casino.bizebetebet.commariogame.netSiber güvenlik haberleriSupertotobet